Šajā lapā Jūs varat atrast informāciju par bagāžas politiku. Lai iepazītos ar Jums nepieciešamo informāciju, uzklikšķiniet un vajadzīgo sadaļu!

Pasažieri ar Basic vai Premium klases biļeti:
Rokas bagāžu var ņemt līdzi salonā bez papildus maksas.

 • Var pārvadāt 1 rokas bagāžas vienību, kuras izmēri ir – 55 x 40 x 20 cm un svars nepārsniedz 8 kg.

 • Papildu rokas bagāžai katrs pasažieris lidmašīnas salonā drīkst ienest vienu personīgo mantu, piemēram, sieviešu rokassomu, klēpjdatora somu, fotoaparāta somu, lietussargu (maksimālais izmērs – 30 x 40 x 10 cm). Bagāža ir jānovieto zem priekšā esošās sēdvietas vai plauktā virs sēdvietas. Pasažieriem ar kustības traucējumiem lidmašīnas salonā atļauts ienest palīgierīces (piemēram, kruķus), ja tās nav pretrunā ar drošības noteikumiem.

  Uzmanību! Papildu rokas bagāža vai rokas bagāža, kas pārsniedz atļautos izmērus, pie iekāpšanas netiks pieņemta, vai, ja iespējams, tiks novietota bagāžas nodalījumā par papildu samaksu 60 EUR apmērā*.

  *Cena ir aktuāla raksta publicēšanas brīdī un var mainīties.

  Pirms drošības pārbaudes Jums ir iespēja vērsieties pie bagāžas nodošanas punkta darbiniekiem un pārbaudīt vai Jusu bagāža nepārsniedz atļauto izmēru un svaru.


 • Ja rokas bagāžas svars pārsniedz 8 kg, Jūs varat iegādāties papildus svaru līdz 12 kg sākot tikai no 8.99 eiro.

 • Pasažieri ar biznesa klases biļeti (Business un PINS VIP dalībnieki): Var pārvadāt 2 rokas bagāžas vienības, kā arī personīgo mantu (30 x 40 x 10 cm).

PIEVIENOT BAGĀŽU

Reģistrējamā bagāža līdz 20 kg. Viens pasažieris var pārvadāt līdz 5 nododamās bagāžas vienībām. Reģistrējamās bagāžas izmēri – 100 x 50 x 80 cm.​

Reģistrējamā bagāža (nododamā bagāža) tiek transportēta speciālā bagāžas nodalījumā. Katrs pasažieris var reģistrēt ne vairāk par piecām reģistrējamās bagāžas vienībām. Bagāžas reģistrācija iespējama aviobiļetes iegādes laikā internetā vai pēc tās pa tālruni +371 67284818 (ieteicams, ne vēlāk kā 2 dienas pirms lidojuma).

Pēc airBaltic aviokompānijas noteikumiem, ir iespējams iegādāties 3 klašu aviobiļetes – Basic, Premium un Business. Katrai aviobiļešu klasei atšķiras nododamās bagāžas pārvadāšanas noteikumi. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pēc noklusējuma piedāvā Basic klases aviobiļetes. Vairāk par airBaltic aviobiļešu klasēm – šeit.

Business klases pasažieri: Bez maksas var pārvadāt ne vairāk kā 2 bagāžas vienības ar kopējo svaru līdz 40 kg.

Premium klases pasažieri: Bez maksas var pārvadāt ne vairāk kā 1 bagāžas vienību ar kopējo svaru līdz 20 kg.

Basic klases pasažieri: Nododamo bagāžu ir iespējams nopirkt par atsevišķu maksu. Nopirkt bagāžu un apskatīt cenas var šeit.

Pasažieriem ar zīdaini bez maksas atļauts pārvadāt vienu reģistrētās bagāžas vienību līdz 10 kg. Papildus ir iespējams pārvadāt arī vienus pilnībā saliekamus bērnu ratiņus, pārnēsājamo bērna gultiņu vai auto sēdeklīti. Viena pieaugušā bagāža var tikt apvienota ar zīdaiņa bagāžu.

PIEVIENOT BAGĀŽU

Bagāža, kas sver vairāk nekā 20 kg

Vienas bagāžas vienības svars nedrīkst pārsniegt 32 kg. Gadījumos, kad reģistrētās bagāžas vienība sver vairāk nekā atļautos 20 kg, lidostā tiek iekasēta maksa 50 EUR apmērā. Fiksētā maksa attiecināma uz vienu bagāžas vienību nevis katru kilogramu. To iespējams samaksāt tikai lidostā.

Fiksētā maksa tiek piemērota katrai bagāžas vienībai, kura sver no 21 kg līdz 32 kg. Ja reģistrētās bagāžas svars pārsniedz gan pieļaujamo svaru, gan vienību skaitu, tiek piemērotas abas maksas.

Lielizmēra bagāža

Par lielizmēra bagāžu uzskatīta bagāžas vienība, kuras izmēri pārsniedz 100x50x80 cm un kura sver līdz 20 kg. Informāciju par lielizmēra pārvadāšanas noteikumiem un cenām skatiet šeit.

Gadījumos, kad reģistrētās bagāžas vienības izmēri pārsniedz 100x50x80 cm, tiek iekasēta 60 EUR maksa par lielizmēra bagāžu. Šī fiksētā maksa tiek attiecināta uz bagāžas vienību, kura sver līdz 20 kg.

Lielizmēra bagāžai, kuras svars ir no 21 kg līdz 32 kg, tiek piemērota 110 EUR maksa par vienu bagāžas vienību vienā lidojuma virzienā. Šī maksa iekļauj 60 EUR maksu par lielizmēra bagāžu, kā arī 50 EUR maksu par bagāžu, kas sver vairāk nekā 20 kg.

Vienas lielizmēra bagāžas vienības svars nedrīkst pārsniegt 32 kg.

Ja Jūs vēlaties pārvadāt lielizmēra bagāžu, lūdzu, sazinieties ar Avio.lv klientu apkalpošanas pārstāvjiem, lai saņemtu konsultāciju par lielizmēra bagāžas izmēriem un tās transportēšanu.

Pievērsiet uzmanību, ka maksa par bagāžu netiek atlīdzināta!

Lūdzu, ņemiet vērā: norādītās cenas un bagāžas normas ir spēkā tikai tad, ja visus Jūsu rezervācijā iekļautos lidojumus izpilda airBaltic. Tas nozīmē, ka ja lidojumu operē cita lidsabiedrība, tad stājas spēkā attiecīgās aviokompānijas bagāžas pārvadāšanas noteikumi.

Ja rezervācijā ir bērns vai zīdainis, saliekamie rati vai kulba, vai auto sēdeklītis tiek pārvadāti bez maksas. Pasažieriem ar zīdaini bez maksas atļauts pārvadāt vienu reģistrētās bagāžas vienību līdz 10 kg. Viena pieaugušā bagāža var tikt apvienota ar zīdaiņa bagāžu.

Basic un Premium biļešu īpašniekiem par sporta ekipējuma vienības pārvadāšanu vienā virzienā jāmaksā: 40 eiro caur airBaltic vietni vai caur aģentūrām; 60 eiro lisdostā.


Sporta ekipējuma vienības maksimālais svars – 20 kg. Ekipējumam jābūt iesaiņotam vienā bagāžas vienībā (ja nav norādīts citādi). Ja ekipējums neiekļaujas vienā bagāžas vienībā, maksa tiek piemērota par katru ekipējuma vienību. Ja sporta ekipējuma kopējais svars pārsniedz atļautos 20 kg, lidostā tiks iekasēta papildu fiksēta samaksa 50 EUR par katru bagāžas vai sporta aprīkojuma vienību. Vienas bagāžas vienības svars nedrīkst pārsniegt 32 kg.


Katrā lidojumā iespējams pārvadāt tikai noteiktu skaitu sporta ekipējuma, tādēļ pasažieriem, kas vēlas pārvadāt sporta ekipējumu, aviokompānija savlaicīgi jāinformē.


Business biļešu īpašnieki drīkst pārvadāt vienu sporta ekipējuma vienību bez maksas.


Arī airBaltic Club VIP dalībnieki drīkst pārvadāt vienu sporta ekipējuma vienību bez maksas, taču tas neattiecas uz pasažieriem, kuri ir iegādājušies Basic biļetes.

Maksa par sporta ekipējuma pārvadāšanu netiek atlīdzināta.

Čells, ģitāra, citi mūzikas instrumenti tiek pieņemti pārvadāšanai lidmašīnas salonā, ja tiem ir iegādāta speciāla biļete, un tie tiek novietoti uz krēsla blakus pasažierim. Priekšmeta svars nedrīkst pārsniegt 32 kg, un izmēri nedrīkst pārsniegt:

 • čells un ģitāra: 35x50x150 cm (Boeing un Airbus A220-300 lidmašīnās) vai 35x40x135 cm (Bombardier Q400 lidmašīnās);
 • citi priekšmeti: 43x45x95 cm (Boeing un Airbus A220-300 lidmašīnās) vai 42x43x85 cm (Bombardier Q400 lidmašīnās).

Biļetes čella, ģitāras un citu mūzikas instrumentu pārvadāšanai iespējams iegādāties tikai airBaltic biļešu kasēs un tūrisma aģentūrās un tikai kopā ar pieaugušā aviobiļeti. Čells, ģitāra un citi mūzikas instrumenti netiks pieņemti pārvadāšanai ar biļeti, kas iegādāta internetā.

Papildus sēdvietu mūzikas instrumentam var pasūtīt biļešu rezervēšanas centrā pa tālruni +371 67 284 818.

Pasažieriem, kuri ir nolēmuši ceļot ar mājdzīvnieku, pirms aviobiļetes iegādes ir jāiepazīstas ar dzīvnieku izvešanas un ievešanas noteikumiem un labturības prasībām izvēlētajā galamērķī. Šo informāciju var iegūt, piemēram, attiecīgās valsts vēstniecībā vai pārstāvniecībā. Pasažiera pienākums ir nokārtot visu nepieciešamo dokumentāciju dzīvnieka pārvadāšanai, ieskaitot importa, eksporta un tranzīta dokumentus, kā arī veterināro sertifikātu un vakcinācijas apliecību.

airBaltic nodrošina mājas (istabas) dzīvnieku (tikai suņu un kaķu) transportēšanu gan lidmašīnas salonā kā rokas bagāžu, gan lidmašīnas kravas nodalījumā kā reģistrēto bagāžu atkarībā no dzīvnieka izmēra un svara. Citas dzīvnieku sugas ir atļauts pārvadāt tikai kā kravu.

Rokas bagāžā var paņemt šķidrumus (šķidruma konteinerus), kas nepārsniedz 100 mililitrus katrā. Šķidrumus ir jāiesaiņo caurspīdīgā, atkārtoti attaisāmā un aiztaisāmā 1 litra ietilpības plastikāta maisiņā 20 x 20 cm (šādu maisiņu var bezmaksas saņemt Avio.lv birojā, iegādājoties kādu no pakalpojumiem). Šo maisiņu ar šķidrumiem ir jāuzrāda lidostas darbiniekiem drošības kontroles laikā.