13.06.-19.09.17
Ceļojums pieejams
Melnkalne
Destination
8 dienas
Tour duration

Tūres cenā iekļauts:

– Aviobiļetes Rīga – Dubrovnika – Rīga
– Nododamā bagāža līdz 20 kg + rokas bagāža līdz 8 kg
– Transfērs Dubrovnikas lidosta – Viesnīca – Dubrovnikas lidosta
– Izvietošana Obala 3* (Rafailovici) viesnīcā (7 naktis)
– Ēdināšanas tips BB (brokastis)
– Vietējā tūroperatora pārstāvja pakalpojumi latviešu un krievu valodās.

Ekskursiju pakete:

Ekskursiju paketē ietilpst 3 ekskursijas (pēc izvēles)

Ekskursijas:

– Skadaras ezers – 48 EUR / bērniem – 30 EUR
– Nacionālais vakars – 43 EUR / bērniem – 25 EUR
– Moračas uz Taras kanjoni – 45 EUR / bērniem – 30 EUR
– Ostrogas klosteris – 35 EUR/ bērniem – 25 EUR
– Melnkalnes dvēsele – Cetiņa, Lovčena, Neguša un Kotora – 45 EUR / bērniem – 30 EUR
*Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.

Izmitināšana

Viesnīca Obala 3* iekļauts cenā
Viesnīca atrodas Rafailovici pilsētā, pie skaistākās un lielākās pludmales, Adrijas jūras dienvidu pusē. Viesnīca atrodas 50 metrus no jūras. Blakus atrodas daudzi zivju restorāni. Pretī viesnīcai apstājas tūristu vilcieniņš, kas 10 minūšu laikā aizvedīs uz Budvas centru.
Viesnīca piedāvā izmitināšanu 97 standarta numuros un apartamentos. Numuros ir balkons, duša, tualete, gaisa kondicionieris, televizors, ledusskapis un telefons. Viesiem pieejams bezmaksas Wi Fi viesnīcas teritorijā. Seifs, kas atrodas pie viesnīcas administrātora. Kā arī pieejama veļas mazgātava, gludeklis un auto stāvvieta.

Viesnīca La Mer 3* no 469 EUR
Atrodas kūrorta pilsētā Rafailovici, Adrijas jūras dienvidu pusē, tikai 100 metrus no pludmales, kurai blakus atrodas restorāni un veikali.
Viesnīca piedāvā izmitināšanu 44 ērtos divvietīgos vai trīsvietīgos numuros ar visām ērtībām. Numuros ir gaisa kondicionieris, televīzors, mini bārs, vanna vai duša, fēns, keramikas flīžu grīda. Viesiem pieejams bezmaksas Wi Fi viesnīcas teritorijā. Seifs atrodas pie viesnīcas administrātora. Kā arī pieejama veļas mazgātava, gludeklis un auto stāvvieta.

Viesnīca Obala Plus 3* no 479 EUR
Atrodas Rafailovici pilsētā, pie skaistākās un lielākās pludmales, Adrijas jūras dienvidu pusē. Tā atrodas pirmajā krasta līnijā, pašā jūras krastā.
Viesnīca piedāvā izmitināšanu 35 divvietīgos vai trīsvietīgos standarta numuros. Numuros ir balkons, duša, toalete, gaisa kondicionieris, televīzors, ledusskapis un telefons. Viesiem pieejams bezmaksas Wi Fi viesnīcas teritorijā. Seifs, kas atrodas pie viesnīcas administrātora. Kā arī pieejama veļas mazgātava, gludeklis un auto stāvvieta.

Viesnīca Ponta Nova 4* no 579 EUR
Jauna, komfortaba viesnīca. Viesnīca piedāvā izmitināšanu 35 divvietīgos vai trīsvietīgos standarta numuros. Visi numuri ir ar skatu uz jūru. Numuros ir gaisa kondicionieris, televīzors, mini bārs, seifs, fēns, duša, toalete, balkons. Viesiem pieejams bezmaksas Wi Fi viesnīcas teritorijā. Seifs, kas atrodas pie viesnīcas administrātora. Kā arī pieejama veļas mazgātava, gludeklis un auto stāvvieta.

*Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numurā – cena pēc pieprasījuma.
**Iegādājoties ekskursiju paketi, dzīvošana šajās viesnīcās (Obala Plus 3*, Ponta Nova 4*) nav pieejama.

Izbraukšana/Atgriešanās

Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta (RIX), Latvija

Ēdināšana

Piemaksa par vakariņām:

HB (brokastis + vakariņas)FB (Brokastis, pusdienas un vakariņas)
Viesnīca Obala 3*50 EUR100 EUR
Viesnīca La Mer 3*50 EUR100 EUR
Viesnīca Obala Plus 3*50 EUR100 EUR
Viesnīca Ponta Nova 4*60 EUR120 EUR

Svarīga informācija:

– Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk ka 14 darba dienas pirms ceļojuma sākuma.
– Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
– Grupas vadītājs – latviešu un krievu valodā.
– Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma.

Melnkalne tiek uzskatīta par Eiropas ekoloģijas rezervātu. Brīnišķīgās pludmales, nacionālie parki, tīra jūra, bagātas ekskursiju programmas, garšīgs ēdiens, lētas cenas, garšīgi vīni, brīnumaini viesmīlīgi cilvēki, kas piedevām vēl ir apveltīti ar lielisku humora izjūtu. Melnkalnē visur var redzēt zaļus krūmus, dārzus, kokus, ziedu laukus – īsta paradīze zemes virsū.

Melnkalne – ideāla vieta atpūtai. Pasakaina daba, kalnaina ainava, lieliskas pludmales, tā ir valsts vizītkarte.

Pieteikties

Vairāk informācijas par ceļojumiem uzziniet pa tālruni +371 67284818, vai uzrakstot uz celojumi@avio.lv.

Pieteikties vai uzdot jautājumu:

1.

1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā. 13:40. Lidojums uz Dubrovniku. Transfērs uz viesnīcu. Izmitināšana viesnīcā. Atpūta. Nakts viesnīcā.

2-7.

2.-7. DIENA

Brīvais laiks vai ekskursijas.

8.

8. DIENA

Brokastis. Transfērs uz lidostu. Lidojums uz Rīgu.

EKSKURSIJU APRAKSTS

Skadaras ezers (48 EUR/ bērniem 30 EUR)

Skadaras ezers ir lielākais Balkānos, un daļa ezera pieder albāņiem. 270 putnu sugas, saliņas, klosteri, visapkārt augsti kalni. Daudzviet ūdens augiem klātas plašas teritorijas. Brauciens ar nelielu kuģīti caur ezera niedrēm un pa iztīrītiem kanāliem ir īpaši spilgts notikums. Niedres burtiski čum un mudž no dažādiem putniem, ziedošām ūdensrozēm un lilijām. Gar ezera krastiem ir arī daudz nelielas pilsētiņas, kas glabā daudzu gadsimtu vēsturi. Piestāsim pie kādas no skaistajām baznīcām vai cietokšņa drupām. Pēc tam mūs gaida pusdienas terasē ezera krastā. Ēdienkartē: cepta forele vai karpa, svaigu dārzeņu salāti, mājas vīns (baltais/sarkanais), sula, ūdens, rakija.

Moračas un Taras kanjoni (45 EUR/ bērniem 30 EUR)

Kanjoni – viens no galvenajiem tūrisma objektiem Melnkalnes ziemeļos. Taras upes kanjons – dziļākais Eiropā (1300 m) un otrais lielākais aiz Lielā Kolorādo kanjona. Moračas kanjons – viens no skaistākajiem Eiropā, caur kuru ved ceļš, kurš tika būvēts pēc otrā pasaules kara. Vēl viens šo vietu iecienīts tūrisma objekts – Moračas klosteris. Pa ceļam Jums būs iespēja atkal redzēt Skadaras ezeru, lielāko Balkānos, brauksim cauri Melnkalnes galvaspilsētai Podgoricai, tālāk gar Moračas upi, fotopauze, Moračas klostera apmeklējums. Redzēsim Taras upes vareno kanjonu un interesanto Džordževiča tiltu. Jūs brauksiet cauri diviem dabas rezervātiem – Skadaras ezera un Durmitora – kalnu masīva, kurā atrodas 42 ezeri, un augstākā Melnkalnes virsotne – Bobotov Kuk. Pietura Žabljakas pilsētā pusdienām un pastaigai.

Vakars nacionālajā stilā (43 EUR/ bērniem 25 EUR)

Dosimies uz Melnkalnes ciematiņu kalna pakājē, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz Melnkalnes piekrasti. Kā galveno ēdienu Jums pasniegs jēru, gatavotu podiņā krāsnī, kā arī vietējās uzkodas (siers, olīvas, vītināta gaļa), svaigu dārzeņu salāti, mājas vīns un vīnogu šņabis (loza). Nacionālā virtuvē kopā ar mākslinieku uzstāšanos, dziesmas un dejas – tas viss kopā ļauj aizmirst ikdienas rūpes un pilnībā iegrimt Melnkalnes bezrūpīgajā atmosfērā! Visi dzīro!

Ostrogas klosteris (35 EUR/ bērniem 25 EUR)

Ostrogas klostera nozīmīgumu Melnkalnē var salīdzināt ar Meteoriem Grieķijā. Šeit glabājas Svētā Ostrogas Vasīlija brīnumdarītāja svētie pīšļi. Dažādu reliģiju svētceļnieku tūkstoši šeit ierodas, lai pielūgtu svēto brīnumdari un izlūgtos miesas un dvēseles dziedināšanu. Svētā Ostrogas Vasīlija diena – 12.maijs Melnkalnē tiek svinēts līdzīgi kā Ziemassvētki un Lieldienas.

Savu nosaukumu klosteris ieguvis no kalna, pie kura tas atrodas. Mūsdienās šo klosteri godina tāpat, kā Jeruzalemes svētvietas un Novo Afonu. It sevišķi turku jūga laikā klosteris bija nacionālās ticības un ideju glabātājs. Sv. Vasīlija laikā tieši šis klosteris bija vieta, kur pulcējas serbu patrioti- haiduki, lai cīnītos pret turku jūgu.
Vedenskas baznīcas relikvārijā glabājas šķirsts ar Sv. Vasīlija svētajiem pīšļiem, kā arī 1732. gada lūgšanu grāmata un ar 1779.gadu datētie baznīcas svečturi. Apmeklējis Ostrogu 1903. gadā krievu ceļotājs E. Markovs rakstīja: Pīšļi ir melnkalniešu lielākais svētums. Viņi gatavi atstāt naidniekam nodedzināšanai savas mājas, pamest sievas un bērnus likteņa varā, bet sava glābēja svētos pīšļus aizstāvēs līdz pēdējai asins lāsei”. Pēc būtības pareizticīgo klosteris ir vienīgais pasaulē ,kuru bez pareizticīgajiem apmeklē arī katoļi un musulmaņi.

Ostrogas klosteris ir tik spēcīga svētvieta, ka šeit tiek dziedināti pat neglābjami slimie.

Tieši no klints klosterī tek svētavots. Leģenda vēstī, ka Sv. Vasīlijs piesitis klintij ar roku, un sācis tecēt svētais ūdens. Netālu atrodas laukumiņš, kur 1000 m. augstumā aug vecs vīnogulājs. Tas izauga tieši uz klints kad Sv. Vasīlijs nomira, – vairāk kā pirms 300 gadiem, aug un dod augļus augstkalnu apstākļos, kādos vīnogulāji vispār nevar augt. Uzskata, ka arī šim vīnogulājam piemīt brīnumdarītāja spēks un pie tā brauc ar neauglību sirgstošas sievietes.

Melnkalnes dvēsele – Cetiņa, Lovčena, Neguši un Kotora (45 EUR/ bērniem 30 EUR)

Cetiņa izvietojusies nelielā ieplakā Lovčenas kalna pakājē ap 30 km no jūras. Cetiņa un Lovčenas kalns ir Melnkalnes valsts un nācijas simboli, kas radušies viduslaikos cīņās par brīvību un neatkarību.

Cetiņa bija Melnkalnes pareizticīgās baznīcas rezidence un centrs organizētās pretošanās cīņās ar turkiem.

Cetiņa vienlaikus ir pilsēta-muzejs, pilsēta-bibliotēka, pilsēta-arhīvs, citiem vārdiem pilsēta-vēsture. Tā ir bijusī Melnkalnes galvaspilsēta. Cetiņas klostera sienās glabājās vislielākie svētumi – Kristus krusta fragments, pie kura viņš tika sists krustā, Sv. Jāņa Kristītāja roka, ar kuru viņš kristīja Jēzu Kristu Jordānas upē un Dievmātes Filermas svētbilde, kuru gleznojis apustulis Sv. Luka. Interesanti, ka visus šos nenovērtējamos kristiešu dārgumus Maltas bruņinieki 1799. gadā nodeva Krievijas imperatoram Pāvilam Romanovam un 120 gadus tie glabājās Gatčinā, pēc tam Pēterburgas Ziemas pili, no kurienes tos pārveda un noslēpa Igaunijā, lai paglābtu no boļševikiem. Un tikai 1978. gadā svētumi atrada mieru Cetiņas klostera sienās. Cetiņas klosterī glabājas arī 1494. gadā nodrukātā “Oktoih” – pirmā dienvidslāvu drukātā grāmata.

Turpinājumā brauciens uz Lovčenas nacionālo dabas parku. Neizstāstāmas formas kalnu masīvs ir dabas veidots šedevrs, ko Melnkalne uzskata par savu Olimpu.

Tālāk dosimies uz Negoša mauzoleju. Pa ceļam ir iespēja izbaudīt kalnu ainavas, kā arī sanāk braukt cauri Negoša dzimtajam ciematiņam, kur ir arī viņa dzimtās mājas.Popularitāti, cieņu un mīlestību melnkalniešu vidū Negošs izpelnījās kā taisnīgs valdnieks, dzejnieks un filozofs un ir kļuvis par visu laiku mīlētāko valdnieku. Pēc tam mēs laidīsimies pa kalnu serpantīnu uz Kotoras līci, pa ceļam apstājoties uz fotopauzēm (ja būs iespēja). Dienas nobeigumā ekskursija pa Kotoras pilsētu. Tās daudzo kultūrvēsturisko pieminekļu dēļ Kotora ir pasludināta par UNESCO kultūras pieminekli. Pilsētas centrā atrodas Sv. Trifana katedrāle, kas ir pilsētas svētais aizgādnis. Tāpat te atrodas Sv. Luka, Sv. Annas, Sv. Mihovila, Sv. Nikolaja baznīcas, kņazu pils, Drago pils, Bizantijas pils, Pima pils. Redzēsiet Napoleona teātri, pulksteņtorni, kur laiks tiek skaitīts jau vairākus gadsimtus, pat kauna stabu Drago laukumā. Iepazīsiet arī nelielo Sv. Rozes baznīcu, ar kuru saistās brīnišķīga leģenda.

 

DatumsVietu skaitsCena
+ ekskursiju pakete
Cena bez
ekskursiju paketes
13.06.2017

20.06.2017
10+€439 €479
20.06.2017

27.06.2017
10+€459 €489
27.06.2017

04.07.2017
10+€449 €479
04.07.2017

11.07.2017
10+€439 €469
11.07.2017

18.07.2017
10+€439 €469
18.07.2017

25.07.2017
10+€439 €469
25.07.2017

01.08.2017
10+€439 €469
01.08.2017

08.08.2017
10+€439 €469
08.08.2017

15.08.2017
10+€439 €469
15.08.2017

22.08.2017
10+€449 €479
22.08.2017

29.08.2017

10+€459 €489
29.08.2017

05.09.2017
10+€439 €459
05.09.2017

12.09.2017
10+€439 €459
12.09.2017

19.09.2017
10+€439 €469
melnkalne
melnkalne
melnkalne
melnkalne 4