Padomi no gida

Ko parasti rekomendē darīt Krētā? Apmeklēt Knosa pili, aizbraukt uz pilsētām: Agios-Nikalaos, Retimno, Hanija, Hēraklija un paēst vakariņas grieķu vakarā. Kā arī nogaršot frappe, grieķu kafiju un saldumus. Pēdējas trīs lietas var izdarīt arī jebkurā Grieķijas daļā.

Zemāk jums tiek piedāvātas vēl dažas idejas, kā pavadīt savu atpūtu Krētā.

1. Nogaršot vietējo uzkodu “dakos”. Nekur citur Grieķijā jums to nepiedāvās, jo tas ir tieši Krētas ēdiens.

2. Peldēties 3 jūru ūdeņos – tas ir iespējams izdarīt, aizbraucot uz Gramvusas salu.

3. Nopirkt ārstniecisko tēju “Diktamos”, kas aug Dikti kalnos, kur pēc sengrieķu mītiem alā ir dzimis Zevs. Garša tējai ir specifiska, toties būsiet veseli. Maigāka garša ir “Malotirai”.

4. Apmeklēt muzeju “Homo Sapiens”, kas atrodas ceļā uz Dikti alu. Muzejs ir vienkaršs, bet uztaisīts ar humoru.

5. Noteikti nogaršot jera ribiņas. Nogaršojiet tās vietās, kuras nav domātas tūristiem, gan cenas būs zemas, gan garša pārsniegs visas cerības.

6. Aizbraukt uz gleznaino ciematu Kritsa. Staigājot pa tās šaurām ieliņām, jūs sajutīsiet vietējo kolorītu.

7. Nogaršot foreli Zaros ezera krastā.

8. Noteikti nopirkt mājas olīveļlu kādā no ciematiem.

9. Nogaršot kompānijas “Boutari” vietējo vīnu. Varat nopirkt to veikalā vai arī “Boutari” vīna darītavā, kur varēsiet arī nodegustēt dažas šķirnes.

10. Parunāt ar vietējiem iedzīvotājiem. Grieķi no kontinentālas Grieķijas saka, ka labvēlīgākie no viņiem dzīvo tieši Krētā :)

Jauku jums atpūtu!

Jūs varat uzzināt vairāk par aktuāliem piedāvājumiem, kā arī saņemt konsultāciju par lidojumu un izvēlēties viesnīcu, zvanot mums pa tel. +371 67284818, rakstot uz celojumi@avio.lv vai mūsu ofisā.