Kipra, Malta, Horvātija

Tuvojas vasara un visi jau sen sapņo sajust uz savas ādas maigo smilšu karstumu, ka arī izbaudīt siltās jūras viļņu melodiju. Vasaras atvaļinājumu sagaidot, ir vērts uzzināt, kādu Eiropas valstu pludmales skaitās vistīrākās.

Saskaņā ar ES atskaiti, tīrākās puldmales Eiropā ir Kiprai, Maltai un Horvātijai.

Lētas aviobiļetes un ceļojumi

Kipra

Šī pasakaini skaistā Vidusjūras sala ir pilna ar leģendām un mītiem. Šeit saule spīd vairāk par 300 dienām gadā, kas padara šīs salas klimatu par vienu no labvēlīgākiem cilvēku veselībai. Ne velti Afrodita – mīlestības un skaistuma dieviete izvēlējās par savu dzimšanas vietu tieši Kipru. Vairākumam Kipras pludmalēm ir Zilais karogs. Gandrīz visas pludmales un municipālās, kas nozīmē, ka ieeja ir bezmaksas.

Aviobiļetes Kauņa – Pafosa
Aviobiļetes Rīga – Pafosa

Aviobiļetes Rīga – Larnaka
Aviobiļetes Viļņa – Larnaka

Malta

Mazā un izsmalcinātā sala, no visām pusēm ieskauta ar siltiem un tīriem jūras ūdeņiem. Maltas kultūra ir bagāta ar vēsturi un arhitektūru, bet daba – ar daudzveidīgiem līčiem, klinšainām krasta līnijām un smilšu pludmalēm. Malta ir iecienīta tūristu vidū, jo tās pludmales ir vienas no drošākajām – bez bīstamiem atviļņiem, zemūdens plūsmām, bīstamām zivīm un medūzām. Pludmales ir katrai gaumei – gan mežonīgas, kur var baudīt dabu prom no trokšņainiem tūristiem, gan civilizētas, ar attīstītu infrastruktūru.

Aviobiļetes Rīga – Malta
Aviobiļetes Kauņa – Malta

Horvātija

Šī nav valsts nakts dzīves, animācjas programmas un sistēmas “viss iekļauts” cienītājiem. Šeit brauc tie, kuri novērtē dabas brīnumus, ar ko ir tik bagāta šī Balkānu zeme. Šeit ir viss – gan jūra, gan ezeri ar neticamiem ūdenskritumiem, gan klintis un zaļi meži, kā arī apbrīnojamas, senas pilsētiņas. Horvātijas pludmales ir slavenas ar savu ekoloģiskumu, maigo klimatu un piekrastes ūdeņu caurspīdīgumu.