Venēcija – Veneto reģiona un Venēcijas provinces galvaspilsēta un, iespējams, skaistākā pilsēta Itālijā. Venēcijas nosaukums vien uzbur katram savu ainu – no Lukīno Viskonti attēlotās Venēcijas atmosfēras līdz slavenajiem Venēcijas karnevāliem, kanālos slīdošām gondolām, pilsētas neparastās arhitektūras un tās nenovēršamās padošanās jūrai.

Venēcija atrodas uz 117 salām, tajā ietilpst ap 150 kanālu un ap 400 tiltu. Lai ērti pārvietotos pa šo pilsētu, tiek izmantoti dažādi ūdens transporta veidi – slavenās gondolas, vapareto (vaporetto, Venēcijas versija par pilsētas autobusu), kā arī citi kuģīši un motorlaivas. Venēcija nelīdzinās nevienai citai pilsētai, jo ielu vietā šeit ir kanāli, turklāt tās pieminekļi un ēkas sacenšas ar Romas un Florences šedevriem. Katru gadu Venēcijā ierodas ap 10 miljoniem tūristu, meklējot šīs pilsētas burvību.

Kas ir noteikti jāizdara Venēcijā?

Katram Venēcija ļauj atrast ko citu. Neļaujieties kārdinājumam virzīties tikai pa tūristu pūļu iemītām taciņām pilsētas lielākajās apskates vietās – šeit jūs redzēsiet tikai nelielu daļu no īstās Venēcijas. Pastaigājiet pa Venēcijas šaurajām ieliņām, palūkojieties uz kanāliem un laika zoba cietušajām ēku arkām no daudzajiem pilsētas tiltiņiem, apskatiet Svētā Marka, Venēcijas patrona, simbolu – spārnoto lauvu, kuru var ievērot ne uz viena vien nama. Venēcijā ir viegli apmaldīties un aizmirsties – iejusties citā laikā un atmosfērā.

Ievērojamākās Venēcijas apskates vietas – Svētā Marka laukums, Svētā Marka bazilika, Rialto tilts, Rialto tirgus, Pegijas Gugenheimas modernās mākslas muzejs, Dodžu pils, Murāno sala (slavena ar stikla izstrādājumu ražošanu), liels skaits baznīcu (atrodas gandrīz ik uz salas), turklāt pat vienkārša pastaiga pa pilsētu ļaus apskatīt arhitektūras stilu sajaukumu – no gotiskā līdz bizantiskajam un renesansei, vietām ļaujot iejusties viduslaikos, citviet – baudīt austrumniecisku greznumu. Venēcija pasaulē ir pazīstama ar savu karnevālu, kas noris februārī, turklāt šajā pilsētā bieži notiek dažādi ar laivošanu un jūru saistīti svētki. Pilsētā svarīgu lomu ieņem arī reliģiskie svētki un māksla, turklāt Venēcijai ir pašai savs filmu festivāls.

Venēcijas Marko Polo lidosta

Venēcijas lidosta jeb Marko Polo lidosta (lidostas kods: VCE) atrodas 12 km attālumā no Venēcijas centra.

Adrese: Via Galileo Galilei, 30/1, 30173 Tessera, Venezia VE, Itālija
Kods: VCE
Augstums virs jūras līmeņa: 2 m
Province: Venēcijas province
Tālruņa numurs: +39 041 260 6111

Kā atrast lētas aviobiļetes uz Venēciju?

Avio.vl piedāvā biļetes uz Venēciju. Meklējiet aviobiļetes uz vienu no skaistākajām Itālijas pilsētām, ievadot meklētājā “VCE” vai “Venēcija” laukā “Ielidošanas pilsētā”. Rezervējiet biļetes šodien, apmaksu var veikt ar vienu no 4 apmaksas metodēm arī pēc rezervācijas veikšanas.

Gadījumā, ja Jums ir nepieciešama palīdzība vai konsultācija, droši sazinieties ar Avio.lv klientu apkalpošanas nodaļu: +371 67284818 vai info@avio.lv

Saistītie raksti:

Aviobiļetes uz Itāliju